O projektu

„Město není šedivý labyrint plný hluku a prachu – město je rozmanité místo plné lidí a příležitostí…“

Brněnský TÝDEN MĚSTA chce probudit zájem obyvatel o jejich město a dění kolem nich. Ulice Brna se změní na společné prostory pro sdílení, setkávání i zábavu, ve kterých budete moci zažít nečekané a poznat nepoznané.

Proměna běžného prostředí ulic a náměstí z nehostinných šedých království aut na pestrou a živou říši aktivit lidí je založena na dobrovolnosti a aktivní participaci obyvatel. Chtěli bychom, aby se náměstí stalo naším druhým obývákem a ulice místy, kde stojí za to se na chvíli zastavit.

V průběhu Týdne města si budeme moci na ulicích hrát, ochutnat štrůdl nebo bábovku, kterou napekl náš soused, dívat se na divadelní představení, připojit se k tanečníkům a rozpohybovat celé náměstí, vytáhnout pohovku před barák a s přáteli se kochat scenérií budov a lidí… A nejen to, fantazii se meze nekladou, a tak se nám neváhejte se svými nápady ozvat a zapojit se.

“Nezlobíme se, že je něco špatně. Místo toho nabízíme rovnou ochutnávku, jaké by živé město pro lidi mohlo být.”

Týden města navazuje na Den města – svátek připadající na třetí květnovou středu – a také na sousedské slavnosti Zažít město jinak, které již od roku 2006 organizuje pražský Auto*mat.

CÍLE TÝDNE MĚSTA

– Oživit ulice kulturní a sousedskou aktivitou a vrátit městu lidskost a půvab.
– Probouzet zájem obyvatel o jejich město a budovat tak komunitu aktivních občanů.
– Inspirovat k spontánní a dobrovolné aktivitě při spoluvytváření podoby města.

“Chcete vrátit městu jeho lidskost a půvab? Zapojte se do Týdne města. Nebo prostě jen přijďte – Týden města je pro všechny.”